KADINLAR MEYDANI
Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen 2qk5tg0
KADINLAR MEYDANI
Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen 2qk5tg0
KADINLAR MEYDANI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.kadinlarmeydani.com - İletişim: info@kadinlarmeydani.com

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Follow KadinlarMeydani on Twitter

Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen

2 posters
YazarMesaj
set87

set87

Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen Empty
MesajKonu: Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen   Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen EmptyPtsi Nis. 12, 2010 10:48 am

Bahar hnm.
Benim saçımda son bikaç aydır kepeklenme sorunu var. Saçlarım çok yağlı değil, normal yani. Ama bu kepek benim canımı çok sıkıyo Sad Kaşlarımın üzerinde bile oluyor ve kaşıntı yapıyor. Pul pul dökülüyor.
Bir de saçlarım banyodan sonra çok dökülüyor. Nası bi şampuan önerirsiniz? Veya evde uygulayabileceğim ucuz bir yöntem/bakım var mıdır?
Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar..
Bahar Ortaklar

Bahar Ortaklar

İş/Hobiler : Güzellik Uzmanı
Ruh Hali : Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen Melek10wp3

MesajKonu: Geri: Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen   Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen EmptyPtsi Nis. 12, 2010 11:13 am

Merhaba,

Size çinko içeren şampuanlar kullanmanızı öneririm. (Örneğin; ZINCO) Çinko, hem kepeklenmeye ve kaşıntıya iyi gelir, hem de saçları güçlendirir. Bahsettiğiniz belirtiler Seboreik Dermatit denilen deri rahatsızlığını akla getiriyor. Yaygın görülen bir durumdur. Tedavisi de kolaydır. Şampuanınızı düzenli ve devamlı olarak kullanırsanız faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Eğer ileri boyuttaysa veya birkaç ay içerisinde iyileşme olmazsa, mutlaka bir dermatoloğa görünmenizi öneririm.

Sağlıklı günler,

Bahar Ortaklar
Güzellik Uzmanı
set87

set87

MesajKonu: Geri: Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen   Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen EmptyPtsi Nis. 12, 2010 11:24 am

Çok teşekkür ederim Bahar hanım!! Hemen alıyorum bu şampuandan, umarım faydalı olur. Hemen hemen her gün banyo yapıyorum her seferinde kullanmamın bir sakıncası var mı?
Bahar Ortaklar

Bahar Ortaklar

İş/Hobiler : Güzellik Uzmanı
Ruh Hali : Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen Melek10wp3

MesajKonu: Geri: Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen   Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen EmptyPtsi Nis. 12, 2010 11:43 am

Saçınızın fazla yağlı olmadığını belirtmişsiniz. Bu durumda saçınızı her gün yıkamanıza gerek yok. Gün aşırı veya 3 günde bir yıkamanız yeterlidir. Böylece kullandığınız şampuan daha faydalı olacaktır. 2-3 ay boyunca düzenli kullanın.

Bahar Ortaklar
Güzellik Uzmanı

Kepek sorunum..! Bahar hanım yardım lütfen
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» iltihaplı sivilcelerimden kurtulmak isitiyorum (Bahar Hnm. Lütfen YARDIM!!)
» Bahar & Yaz Sezonu Şapkalar
» Resim ekleme..YARDIM
» elbiseme uyumlu ayakkabı ve çanta.. yardım!!
» bacağıma giren kramp, lütfen bakın bi